قیمت برای شما:8,000 تومان

مطالعات مجتمع ابدرمانی

اردبیل از شهرهای قدیمی و مهم ایران است كه بین كوههای شرقی آذربایجان ( كوههای طالش و كوه سبلان ) و در كنار رودخانه بالغلوچای واقع شده است.
در وجه تسمیه اردبیل آورده¬اند كه اردبیل متشكل از دو كلمه «ارد» و «بیل» می باشد كه جزء اول به معنای« مقدس» و جزء دول به معنای« شهر» است و جمعاً به « شهر مقدس» اطلاق می-گردد.

فهرست


مطالعات مجتمع ابدرمانی | دانلود رساله مجتمع ابدرمانی


مطالعات مجتمع ابدرمانی + برنامه فیزیکی

اردبیل از شهرهای قدیمی و مهم ایران است که بین کوههای شرقی آذربایجان ( کوههای طالش و کوه سبلان ) و در کنار رودخانه بالغلوچای واقع شده است.
در وجه تسمیه اردبیل آورده¬اند که اردبیل متشکل از دو کلمه «ارد» و «بیل» می باشد که جزء اول به معنای« مقدس» و جزء دول به معنای« شهر» است و جمعاً به « شهر مقدس» اطلاق می-گردد.

مطالعات مجتمع ابدرمانی
بسیاری از مولفان دوره اسلامی، بنای شهر اردبیل را به فیروز ساسانی نسبت می¬دهند لیکن پاره¬ای مورخین قدمت بیشتری برای این شهر قائل شده¬اند.
در زمان خلفای بنی¬امیه اردبیل مرکز ایالت آذربایجان شده و در رابطه با موقعیت جغرافیایی خاصی که پیدا کرده بود بارها در معرض تهاجم قبایل و اقوام مختلف قرار گرفت.
در سال ۶۰۶ اردبیل مورد قتل و غارت یکی از سرداران گرجی واقع شد و در حمله مغول نیز شهر به ویرانه¬ای تبدیل گردید.
معهذا با این همه این مصائب طولی نکشید که مردم اردبیل به جبران خرابی¬ها پرداختند و یک قرن بعد اردبیل مرکز اقامت عارف بزرگ شیخ صفی¬الدین جد اعلای سلاطین صفوی گردید.
در سال ۹۰۶ شاه اسماعیل به کمک سربازان قزلباش بر اردبیل تسلط یافت و در مدت کوتاهی آذربایجان را از چنگ آق¬قویونلوها در آورد و در زمان سلاطین دیگر صفوی اردبیل به علت وجود مقبره شیخ صفی مورد توجه فراوان قرار گرفت به طوری که سیاحان و مورخینی که در دوره صفوی از اردبیل بازدید نموده¬اند آن را شهری آباد و معتبر توصیف کرده¬اند.
در سال ۱۱۳۸ ترکان عثمانی بر اردبیل دست یافتند لیکن چهار سال بعد نادر شاه افشار آنان را از اردبیل بیرون راند. از آغاز قرن ۱۹ میلادی عباس میرزا فرزند فتحعلیشاه اردبیل را مرکز ستاد سپاهیان خود قرار داد لیکن پس از جنگ ایران و قوای روسیه تزاری به تصرف بیگانگان در آمد و پس از امضاء عهدنامه ترکمن چای مجدداً به ایران مسترد شد ولی تا سالیان سال رونق دوره صفوی را باز نیافت و حتی عملاً به تبعید گاه سیاسی نیز مبدل گردید.

آثار تاریخی اردبیل:
با توجه به مطالعات تاریخی که بررسی شد میتوان به کثرت آثار تاریخی بر جای مانده در این شهر در طول سالیان متمادی اشاره کرد.
در زیر فهرستی از آثار تاریخی شهر اردبیل دیده می شود :
بقعه شیخ صفی¬الدین اردبیلی شامل مقبره شیخ صفی و شاه اسماعیل صفوی، مقبره شیخ جبرئیل، مسجد جمعه، بازار اردبیل ، بقعه امامزاده صالح ، کلیسای مریم مقدس ، حمام اوچ دکان، مسجد و مدرسه علوم دینی میرزا علی اکبر ، خانه سید هاشم ابراهیمی. …..

مطالعات مجتمع ابدرمانی

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل ها

وُرد Word

حجم کل فایل

20 مگابایت

تعداد فایل ها

1 عدد

تعداد صفحات

56 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “مطالعات مجتمع ابدرمانی | دانلود رساله مجتمع ابدرمانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هفت =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

error: ای پی شما ذخیره گردید !
Test
Test