قیمت برای شما:10,000 تومان

بنای شهر قدیمی فرح آباد در ســـال 1020 هجری قمری به فرمان شاه عبــاس بزرگ نهاده شده است. هم اکنون بقــــــایای آن در وسعتی حدود 30 الی 40 هکتار مشتمل بر مسجد ، مدرسه ،قسمت هایی از یک پــل ، دیوار باقی مانده از یک قصــــرو حمام در فاصله تقریبـــــی 28 کیلومتری راه اصلی ساری به فــــــــرح آباد و به فاصلــــــه 28 کیلومتری از ساحل دریای خزر قرار دارد.
با توجه به نوشته های باقی مانده از دوران صفـویه ، طاهان قصـــبه کوچکی بود کـــه گســـترش یافت و به فرح آباد تغییر نام پیدا کرد ، تا جایی که بنـدری آباد و پـــر رونق شد و لقب دارالسرور و یا حتی دارالسلطنه را به…

فهرست


پروژه مسجد فرح آباد ساری | پاورپوینت مسجد فرح آباد ساری


بیشتر پروژه تصویر می باشد و فهرست تصاویر + مقدمه پروژه ذکر گردیده!

ایوان ورودی گنبد خانه

nشبستان بعد از مرمت

حیاط مسجد قبل از رطوبت زدایی

nشبستان قبل از مرمت

nمرمت پوشش طاق و شبستان

nبام شیبدار شبستان قبل از پوشش سفال

nنمای ایوان شمالی از درون شبستان

nگنبد و ایوان ورودی گنبد خانه

ایوان شمالی و حوض مرکزی بعد از مرمت

بنای شهر قدیمی فرح آباد در ســـال ۱۰۲۰ هجری قمری به فرمان شاه عبــاس بزرگ نهاده شده است. هم اکنون بقــــــایای آن در وسعتی حدود ۳۰ الی ۴۰ هکتار مشتمل بر مسجد ، مدرسه ،قسمت هایی از یک پــل ، دیوار باقی مانده از یک قصــــرو حمام در فاصله تقریبـــــی ۲۸ کیلومتری راه اصلی ساری به فــــــــرح آباد و به فاصلــــــه ۲۸ کیلومتری از ساحل دریای خزر قرار دارد.
با توجه به نوشته های باقی مانده از دوران صفـویه ، طاهان قصـــبه کوچکی بود کـــه گســـترش یافت و به فرح آباد تغییر نام پیدا کرد ، تا جایی که بنـدری آباد و پـــر رونق شد و لقب دارالسرور و یا حتی دارالسلطنه را به خود اختصاص داد .

nمتاًسفانه رونق این شهر چندان نپایید و توسط روسهـــا در اواخر سلطنت شاه عباس دوم به آتش و خون کشیده شد. روسهـا پس از کشتار همگــــانی و آتش زدن کاخ جهان نما قصـــر معــــروف شاه عبـــاس بزرگ ، از راه دریـا گریختند . برای پی بردن به نقشه اصلی شهر نیاز به بررسی و حفــــاری علمی دارد اما با توجــــه به وضعیت موجود میتوان گـــفت که طرح شهـــرسازی آن هماننــد شهــرســــازی اصفهان و قزوین بوده است ، بدانگـــــونه که هسته اصلی را میدانی مستطیل شکـل تشکـیل می داد و از سمت شمال به کاخ جهان نـــــما منتهی می شد . پروژه مسجد فرح آباد ساری

nدر میان همه آثاری که ذکر شد ، تنها مسجــد و مدرسه به دلیل پایگـاه مردمی که دارد برپا است .

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل ها

پاور پوینت Power Point

حجم کل فایل

11.5 مگابایت

تعداد فایل ها

1 عدد

تعداد صفحات

33 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “پروژه مسجد فرح آباد ساری | پاورپوینت مسجد فرح آباد ساری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

error: ای پی شما ذخیره گردید !
Test
Test