دسته: .

بررسی‌ها:

1.00 out of 5 based on 1 customer rating

قیمت برای شما:12,000 تومان

مقدمه

آيا گفتگو درباره معماري ارزشي دارد؟ يا در عرصه عمل است كه ارزش معماري معلوم خواهد شد. يعني معماري خواهد توانست بي واسطه منتقدان و هنرسنجان, خود با مردم و قلب و روحشان سخن بگويد؟

تا بنايي بر پا نشود معماري ظهور پيدا نمي كند و گويا روزگاري بوده است كه براي ذكر ارزش آن زياد از الفاظي كوتاه چون زيبا, موزون, با شكوه بر زبان نمي رفته و پيداست كه اگر روزي طبع زيبا پرستي از كار باز ايستد از تحليل و استدلال كاري بر نخواهد آمد. اما افزون بر اينكه از روزگار قديم آموزش هنر و از جمله معماري با تعريف هايي همراه بوده موضوعات جديدي براي بحث درباره معماري پيدا شده است يكي اينكه روزگار ما روزگار سيطره علم تحليلي است و عرصه هنر هم از آن بر كنار نمانده ديگر اينكه معماري در دامان حرفه و حرفه در دامان فرهنگ رشد مي كند و امروز كه حرفه در تكنيك و فرهنگ رشد مي كند و فرهنگ در مردم پذيري داخل شده است, معماري هم بيش از پيش موضوع نقد و تفسير قرار گرفته و آخر آن نقد و تفسير در فضاي مردم پذيري به قبل قال نزول يافته, صفاي دريافت بي واسطه را مكدر كرده است.

فهرست


دانلود رساله پژوهشکده مرکزمطالعات معماری ایرانی | دانلود رساله


دانلود رساله پژوهشکده مرکزمطالعات معماری ایرانی + منابع ندارد!

مقدمه

     ۱-۱ درباره معماری

آیا گفتگو درباره معماری ارزشی دارد؟ یا در عرصه عمل است که ارزش معماری معلوم خواهد شد. یعنی معماری خواهد توانست بی واسطه منتقدان و هنرسنجان, خود با مردم و قلب و روحشان سخن بگوید؟

تا بنایی بر پا نشود معماری ظهور پیدا نمی کند و گویا روزگاری بوده است که برای ذکر ارزش آن زیاد از الفاظی کوتاه چون زیبا, موزون, با شکوه بر زبان نمی رفته و پیداست که اگر روزی طبع زیبا پرستی از کار باز ایستد از تحلیل و استدلال کاری بر نخواهد آمد. اما افزون بر اینکه از روزگار قدیم آموزش هنر و از جمله معماری با تعریف هایی همراه بوده موضوعات جدیدی برای بحث درباره معماری پیدا شده است یکی اینکه روزگار ما روزگار سیطره علم تحلیلی است و عرصه هنر هم از آن بر کنار نمانده دیگر اینکه معماری در دامان حرفه و حرفه در دامان فرهنگ رشد می کند و امروز که حرفه در تکنیک و فرهنگ رشد می کند و فرهنگ در مردم پذیری داخل شده است, معماری هم بیش از پیش موضوع نقد و تفسیر قرار گرفته و آخر آن نقد و تفسیر در فضای مردم پذیری به قبل قال نزول یافته, صفای دریافت بی واسطه را مکدر کرده است.

            ۱-۲ هنر بودن معماری

به یک معنی هنر عنصر لازم همه ساختمانهای متمدن است و به معنای دیگر هنر کیمیایی است خالص آفرینشهای شورانگیز. سازه بر سر هنر بودن با چگونه هنر بودن معماری اختلاف بین یکی از این دو جنبه بر می خیزد کدام ابزار و وسیله را می توان تصور کرد که در ساختن آن هنر به کار نرفته باشد؟ بحث بر سر ماهیت هنر موجود در یک صدایی و هنر موجود در یک قطعه شعر است.

آیا اگر شعر و موسیقی و نقاشی و مجسمه سازی همه به اندازه اساس و مسکن و اسباب منزل ضرورت پیدا می کردند همچنان در مقام و منزلت کنونی باقی می ماندند؟ یا با چه آزمونی می توان ماهیت و مقام معنوی خصوصیات و آفرینشهای گوناگون را سنجید؟ کاربرد مهارت و چیره دستی, انگیزش آفرینش و تحسین و تحریک عواطف و احساسات, نشانه یا ملاک یا وسیله آزمون هستند که هر کس آنها را تجربه کرده است این نشانه ها را دارد.

توضیحات تکمیلی

تعداد صفحات

112 صفحه

تعداد فایل ها

1 عدد

حجم کل فایل

2.5 مگابایت

فرمت فایل ها

وُرد Word

1 دیدگاه برای دانلود رساله پژوهشکده مرکزمطالعات معماری ایرانی | دانلود رساله

 1. کاظم نعیمی
  1 out of 5

  (مالک تایید شده):

  متاسفانه پس از خرید و خارج کردن از زیپ ، ورد باز میشه اما هنگ میکنه و مجبورم ویندوز رو ری استارت کنم.

  • پروژه معمار

   :

   سلام وقت بخیر
   فایل مجددا به ایمیل شما ارسال گردید.
   موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

error: ای پی شما ذخیره گردید !
Test
Test