قیمت برای شما:12,000 تومان

مقدمه

آيا گفتگو درباره معماري ارزشي دارد؟ يا در عرصه عمل است كه ارزش معماري معلوم خواهد شد. يعني معماري خواهد توانست بي واسطه منتقدان و هنرسنجان, خود با مردم و قلب و روحشان سخن بگويد؟

تا بنايي بر پا نشود معماري ظهور پيدا نمي كند و گويا روزگاري بوده است كه براي ذكر ارزش آن زياد از الفاظي كوتاه چون زيبا, موزون, با شكوه بر زبان نمي رفته و پيداست كه اگر روزي طبع زيبا پرستي از كار باز ايستد از تحليل و استدلال كاري بر نخواهد آمد. اما افزون بر اينكه از روزگار قديم آموزش هنر و از جمله معماري با تعريف هايي همراه بوده موضوعات جديدي براي بحث درباره معماري پيدا شده است يكي اينكه روزگار ما روزگار سيطره علم تحليلي است و عرصه هنر هم از آن بر كنار نمانده ديگر اينكه معماري در دامان حرفه و حرفه در دامان فرهنگ رشد مي كند و امروز كه حرفه در تكنيك و فرهنگ رشد مي كند و فرهنگ در مردم پذيري داخل شده است, معماري هم بيش از پيش موضوع نقد و تفسير قرار گرفته و آخر آن نقد و تفسير در فضاي مردم پذيري به قبل قال نزول يافته, صفاي دريافت بي واسطه را مكدر كرده است.

فهرست


دانلود رساله پژوهشکده مرکزمطالعات معماری ایرانی | دانلود رساله


دانلود رساله پژوهشکده مرکزمطالعات معماری ایرانی + منابع ندارد!

مقدمه

     ۱-۱ درباره معماری

آیا گفتگو درباره معماری ارزشی دارد؟ یا در عرصه عمل است که ارزش معماری معلوم خواهد شد. یعنی معماری خواهد توانست بی واسطه منتقدان و هنرسنجان, خود با مردم و قلب و روحشان سخن بگوید؟

تا بنایی بر پا نشود معماری ظهور پیدا نمی کند و گویا روزگاری بوده است که برای ذکر ارزش آن زیاد از الفاظی کوتاه چون زیبا, موزون, با شکوه بر زبان نمی رفته و پیداست که اگر روزی طبع زیبا پرستی از کار باز ایستد از تحلیل و استدلال کاری بر نخواهد آمد. اما افزون بر اینکه از روزگار قدیم آموزش هنر و از جمله معماری با تعریف هایی همراه بوده موضوعات جدیدی برای بحث درباره معماری پیدا شده است یکی اینکه روزگار ما روزگار سیطره علم تحلیلی است و عرصه هنر هم از آن بر کنار نمانده دیگر اینکه معماری در دامان حرفه و حرفه در دامان فرهنگ رشد می کند و امروز که حرفه در تکنیک و فرهنگ رشد می کند و فرهنگ در مردم پذیری داخل شده است, معماری هم بیش از پیش موضوع نقد و تفسیر قرار گرفته و آخر آن نقد و تفسیر در فضای مردم پذیری به قبل قال نزول یافته, صفای دریافت بی واسطه را مکدر کرده است.

            ۱-۲ هنر بودن معماری

به یک معنی هنر عنصر لازم همه ساختمانهای متمدن است و به معنای دیگر هنر کیمیایی است خالص آفرینشهای شورانگیز. سازه بر سر هنر بودن با چگونه هنر بودن معماری اختلاف بین یکی از این دو جنبه بر می خیزد کدام ابزار و وسیله را می توان تصور کرد که در ساختن آن هنر به کار نرفته باشد؟ بحث بر سر ماهیت هنر موجود در یک صدایی و هنر موجود در یک قطعه شعر است.

آیا اگر شعر و موسیقی و نقاشی و مجسمه سازی همه به اندازه اساس و مسکن و اسباب منزل ضرورت پیدا می کردند همچنان در مقام و منزلت کنونی باقی می ماندند؟ یا با چه آزمونی می توان ماهیت و مقام معنوی خصوصیات و آفرینشهای گوناگون را سنجید؟ کاربرد مهارت و چیره دستی, انگیزش آفرینش و تحسین و تحریک عواطف و احساسات, نشانه یا ملاک یا وسیله آزمون هستند که هر کس آنها را تجربه کرده است این نشانه ها را دارد.

توضیحات تکمیلی

تعداد صفحات

112 صفحه

تعداد فایل ها

1 عدد

حجم کل فایل

2.5 مگابایت

فرمت فایل ها

وُرد Word

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود رساله پژوهشکده مرکزمطالعات معماری ایرانی | دانلود رساله”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

error: ای پی شما ذخیره گردید !
Test
Test