دانلود پروژه معماری طراحی فرودگاه | پایان نامه معماری طراحی فرودگاه

34,900 تومان


دانلود پروژه معماری طراحی فرودگاه


 سازه و سازگاري آن با فرم و عملكرد
يكي از موضوعات بسيار مهم كه بخصوص در آتليه هاي معماري موجب حذف خلاقيت طراح مي گردد، جوابگويي به سازه در ايده هاي ناپخته معماران جوان است . آنها به محض برخورد با مسائل سازهاي به شدت ازاين محدوديت ها انتقاد مي كنند و آن را عاملي جهت كندشدن ذهن خلاق خود ميگمارند .پرسش اينجاست كه جايگاه سازه در طرح معماري كجاست؟ آيا سازه مي تواند در ارائه پيام معماري مفيد باشد؟ در اينجا زيبايي چطور؟ واقعيت كه مطرح است اين است كه ت راوشهاي فرمي، حجمي و فضايي ذهن آنان بيشتر متأثر از معماري روز جهان بخصوص در كشورهاي غربي است و حتم اً اين محدوديت وجود ندارد چرا كه نمونه هايي باورنكردني از همين فرم ها در جهان امروز ساخته شده و در حال ساخت است . اما معمار جوان ايراني كه با بن بستهاي سازه اي تمام خلاقيت هاي خود را در نطفه خفه كرده است، هر چقدربيشتر طراحي ميكند، كمتر فرم نمايي و فضاسازي و خودنمايي در طرح او ديده ميشود.

توضیحات


دانلود پروژه معماری طراحی فرودگاه | پایان نامه معماری طراحی فرودگاه


دانلود پروژه معماری طراحی فرودگاه شامل :

  • فایل دو بعدی با فرمت اتوکد شامل: پلان طبقات + سایت پلان
  • بیش از 8 رندر با فرمت Jpg
  • فایل سه بعدی با فرمت تری دی مکس

چکیده طرح (توضیحات و تصاویر طرح ) به جهت حفظ حقوق مشتریان فقط تلگرام یا ایمیل می گردد !


هزینه طرح بدون رساله است اما رساله پروژه معماری طراحی فرودگاه نیز موجود می باشد!

دانلود پروژه معماری طراحی فرودگاه

سازه و سازگاری آن با فرم و عملکرد

یکی از موضوعات بسیار مهم که بخصوص در آتلیه های معماری موجب حذف خلاقیت طراح می گردد، جوابگویی به سازه در ایده های ناپخته معماران جوان است . آنها به محض برخورد با مسائل سازهای به شدت ازاین محدودیت ها انتقاد می کنند و آن را عاملی جهت کندشدن ذهن خلاق خود میگمارند .پرسش اینجاست که جایگاه سازه در طرح معماری کجاست؟ آیا سازه می تواند در ارائه پیام معماری مفید باشد؟ در اینجا زیبایی چطور؟

واقعیت که مطرح است این است که ت راوشهای فرمی، حجمی و فضایی ذهن آنان بیشتر متأثر از معماری روز جهان بخصوص در کشورهای غربی است و حتم اً این محدودیت وجود ندارد چرا که نمونه هایی باورنکردنی از همین فرم ها در جهان امروز ساخته شده و در حال ساخت است . اما معمار جوان ایرانی که با بن بستهای سازه ای تمام خلاقیت های خود را در نطفه خفه کرده است، هر چقدربیشتر طراحی میکند، کمتر فرم نمایی و فضاسازی و خودنمایی در طرح او دیده میشود.

دانلود پروژه معماری طراحی فرودگاه

با کمی کنکاش در این موضوع آنچه واضح می شود این است که محدودیت های انتخاب فرمی نه تنها در کارهای آکادمیک دانشگاه موجب کندی خلاقیت هنرمند می شود، بلکه در فضای بیرونی و کار حرفه ای با شدت بیشتری دیده می شود، به گونهای که شاید بتوان به جرأت گفت که هنوز مکعبگرایی بهترین راه حل برای گریزی از ) چرا و چگونه های بین معماران و مهندسین سازه است، (وحید قبادیان- 1311

نکته در اینجاست که به عقیده من محدودیت سازه ای وجود ندارد آنچه محدودیت نام دارد، عدم شناخت سازه است و اینکه واقعاً پیشرفت های طراحی معماری در ساختمان های غربی ناشی از شناخت هر چه بیشتر سازه و طراحی سازه است .

مشخصات کلی طرح:

1 محل – چک لپ کک در بند هنگ کنگ واقع در یک جزیره مصنوعی به ابعاد 6 کیلومتر 3/5 × 6
-2 زمان ساخت : قسمت اول 1998 ، قسمت دوم تا سال 2040 پیشبینی شده است .
-3 ظرفیت : 87 میلیون مسافر در سال ) 238000 نفر در روز (
-4 ملاحضات فضایی : این فرودگاه بزرگترین فرودگاه جهان است که در مقیاس بزرگ خود کاملاً
عملکردی عمل میکند .
-5 سازه : سازه فرودگاه از قاب های سه بعدی فلزی به صورت طاق گهواره ای به قطر 36 متر برای پوشش سقف درنظر گرفته شده است .
مایکل هاپکینز در طرح خود برای مرکز تحقیقات شلامبرگر در کمبریج انگلستان 1986 ، از پارچه تفلون و تیرها و کابلهای فلزی استفاده کرده – ) است)وحید قبادیان 1311
ارتباط پیام و رمز با سازه در ادامه بحث سؤال دیگری که مطرح است آن است که آیا سازه گرایی می تواند مولود یک زیبایی متفاوت در بنا با شد، سازه می تواند یک جایگاهی رمز گونه و یا به عبارتی نماد نشانه ای باشد و در تأثیر گذ ار باشد .

قبل از آنکه به تشریح سؤال اول بپردازیم لازم است ابتدا جایگاه رمزی، Concept نشانه ای سازه را بررسی کنیم . ماریو سالوادوری در کتاب سازه در معماری پس از تعریف و تقسیم کردن پیام ها را در ارتباط با انسان آنها را به صورت ارتباط لفظی و ارتباط غیرلفظی ) رمزی ( تقسیم – بندی نموده است میگوید : موضوع ارتباط بین انسانها شامل تقسیمات زیر است :
-1 ارتباط لفظی : که قطعاً به معانی و روابط بین آنها توجه دارد که کاملاً وابسته به فرهنگ است و در آن زبان درک میشود .
-2 ارتباط غیر ممکن : » رمزی « لفظی است مانند تابلوی پیامی ایست « با پیامی با » ممنوع معنی را در برگیرد اما برخلاف پیام لفظی بین المللی است . نکته مهم آن است که پیام رمزی ممکن است نتیجه ضمنی یک شی یا محصول باشد که هدف اصلی اش ارتباط نیست بلکه ارائه یک عملکرد است . )مانند لباس نظامیان که علاوه بر محافظت بدن مقام و مرتبه شخص را نیز میرساند.

دانلود پروژه معماری طراحی فرودگاه

اطلاعات بیشتر

تعداد صفحات

با بخش پشتیبانی تماس بگیرید!

تعداد فایل ها

با بخش پشتیبانی تماس بگیرید!

حجم کل فایل

با بخش پشتیبانی تماس بگیرید!

فرمت فایل ها

اتوکد Auto CAD, تری دی مکس 3DS MAX, تصاویر JPG

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است .

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروژه معماری طراحی فرودگاه | پایان نامه معماری طراحی فرودگاه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات فروشنده